Deklaracja Dostępności
PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA NR 22 W WARSZAWIE zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://ppp22.waw.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Treści niedostępne
- Niektóre dokumenty, które opublikowaliśmy na stronie internetowej są niedostępne cyfrowo. Najczęściej wynika to z tego, że nie tworzyliśmy ich sami, ale otrzymaliśmy je od innych podmiotów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia tabela podsumowująca badanie dostępności cyfrowej.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Iwona Pietrasiewicz
- e-mail - ppp22@eduwarszawa.pl,
- telefon - 228461918.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Imię Nazwisko — Dyrektor PFRON
- adres: ul. Jana Pawła II nr 13, Warszawa
- e-mail: skargi.wnioski@pfron.org.pl lub interwencje@pfron.org.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 22 przy ulicy Malowniczej 31 znajduje się w dzielnicy Włochy, w budynku Szkoły Podstawowej nr 87 z Oddziałami Integracyjnymi. Do placówki jest osobne wejście po schodach, istnieje możliwość skorzystania z windy.
Dojście piesze od Al. Krakowska P+R. Przejście dla pieszych przy ulicy posiada sygnalizację świetlną.
Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przed wejściem do budynku ul. Malownicza 31.
Poradnia znajduje się na parterze. Szklane drzwi oznaczone są kontrastową taśmą. Po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się pomieszczenie gospodarcze oraz dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi za którymi jest 5 gabinetów specjalistycznych oraz trzy sale: 2 do zajęć grupowych i 1 do zajęć ruchowych (terapia SI ). Po prawej stronie znajduje się sekretariat, na wprost drzwi wejściowych poczekalnia, toaleta (nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych) wyposażona jest w przewijak. Z poczekalni jest przejście do 2 gabinetów specjalistycznych.
Osoby korzystające z pomocy psów asystujących mają prawo wstępu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny (aktualne szczepienia weterynaryjne, certyfikat potwierdzający status zwierzęcia, uprząż), mając szczególnie na uwadze zachowanie czworonogów wobec przebywających na terenie Poradni dzieci.
Osoby korzystające z pomocy psów asystujących biorą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez psa przewodnika na terenie placówki.
Poradnia nie oferuje możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Środki wspierające komunikowanie się
Poradnia zapewnia obsługę osób z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się poprzez korzystanie z możliwości poczty elektronicznej, wiadomości SMS, MMS.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Poradnia nie zapewnia zdalnego dostępu do usługi tłumacza migowego.
Informacja głosowa, środki wspomagające słyszenie
Informacja głosowa w Poradni jest przekazywana osobom przybywającym na teren placówki przez pracownika znajdującego się na parterze wejścia głównego po prawej stronie, w sekretariacie.
Informacja o zakresie działalności placówki
Informacje o zakresie działalności placówki występują w postaci tekstu do odczytu maszynowego oraz tekstu łatwego do czytania i rozumienia (ETR), jak również w postaci nagrania treści w polskim języku migowym (PJM) zamieszczonych na stronie internetowej Poradni.
Bezpieczeństwo i ewakuacja z budynku
Poradnia posiada awaryjne oświetlenie ewakuacyjne w budynku.
Poradnia nie posiada wyznaczonego miejsca oczekiwania na ewakuację dla osób potrzebujących dodatkowej asysty. Placówka jest wyposażona w urządzenia służące do ewakuacji osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Są to 2 krzesełka transportowe-płachtowe.
W przypadku wystąpienia zagrożenia w budynku ewakuację ogłasza się za pomocą dzwonków – trzy sygnał dźwiękowe. Drogę ewakuacyjną stanowią główne wejście do placówki oraz boczne, przez szkołę. Punktem zbiórki jest boisko szkole