PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA NR 22
zmień kontrast
A+  A-
BIP

Zespół terapii EEG - Biofeedback

Serdecznie zapraszamy na terapię (trening) EEG Biofeedback do naszej Poradni!

Metoda ta stworzona na potrzeby astronautów i pilotów. Pierwotnie wykorzystywana, jako pomoc w doskonaleniu zdolności psychicznych i zwiększeniu odporności na stres. Od ponad 40-stu lat terapia Biofeedback ma zastosowanie w USA i Europie Zachodniej, a od kilku lat także w Polsce.

Terapia EEG-Biofeedback jest NIEINWAZYJNĄ metodą terapii, opartą na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Jest to terapia, dzięki której trenujący w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajnej i szybciej.

W trakcie terapii osoba uczy się kontrolować swoje fale mózgowe w procesie samouczenia się za pomocą sprzężenia zwrotnego. Sprzężenie zwrotne polega na natychmiastowej i ciągłej informacji o pracy mózgu w terapii dzieje się to poprzez wideografy (sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną tj. wykresu, animacji bądź wideo).

Terapia dostarcza informacji, która pomaga w procesie uczenia się. Trenujący wie jak fale mózgowe samemu harmonizować tzn. dostrzega kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Dzięki czemu tak modyfikuje jego pracę, aby funkcjonował efektywnie.

Wskazania - trening przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z:

  • zaburzeniami pamięci i koncentracji uwagi,
  • problemami szkolnymi,
  • dysleksją, dysortografią,
  • reakcjami stresowymi, agresją.

 

Wszystkie osoby pragnące zwiększyć swój potencjał umysłowy oraz osoby cierpiące z powodu różnorakich dysfunkcji prosimy o kontakt z osobami prowadzącymi terapię.

Zespół Terapii EEG-Biofeedback: mgr Jacek Krukowski

Czas trwania jednego treningu to 30-60 minut, terapia trwa w zależności od problemu.

 

Terapia możliwa jest tylko po uprzedniej konsultacji neurologicznej (niezbędne jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do terapii EEG-Biofeedback)!

Polecane strony:

 Serwkom Sp. z o.o.